Kolesarski Klub Perutnine Ptuj | Ob Dravi 9, p.p. 80 | 2250 Ptuj | Slovenija
T: +386 2 778 67 01 .:.  E: info@cyclingpp.com  .:.  Facebook  .:. Youtube

Jeromel vice državni prvak

Ta vikend smo z ekipama starejših in mlajših mladincev nastopili na kriteriju Ilirska Bistrica ter na državnem prvenstvu v vzponu Ilirska Bistrica- Sviščaki, ki ga je zaznamovalo zelo vroče vreme. V soboto je bil na sporedu kriterij. Mlajši mladinci so morali prevoziti 18, starejši pa 24 krogov. V kategoriji mlajših mladincev je Jure Majnik osvojil odlično 4. mesto,

medtem ko je Jon Pritržnik v enaki kategoriji dosegel 16. mesto. V kategoriji starejših mladincev se je kot najboljši izkazal Primož Kirbiš z doseženim 7. mestom, sledila sta mu Vid Jeromel na 15. ter Žan Gorjanc na 17. mestu. V nedeljo je potekal vzpon na Sviščake, ki je štel kot državno prvenstvo v vzponu. Trasa dirke je bila dolga 20 km, tekmovalci pa so morali premagati kar 800 višinskih metrov. Pri mlajših mladincih nismo posegali po samem vrhu in tako je Jure Majnik dosegel 12. mesto, Jon Pritržnik 15., Ino Gorjanc 18. ter Žiga Kelner 39. mesto.

Pri starejših mladincih je sam vrh krojil Vid Jeromel. Ves čas je sledil najboljšim ter uspel pokriti vse napade. Na koncu je bil sprint skupine sedmih kolesarjev. Vid sicer ne slovi kot dober šprinter, a je tokrat dokazal prav nasprotno - z dobrim sprintom ga je na koncu prehitel le Fabjan Kralj iz Pogi Teama. Tako je dirko zaključil na odličnem 2. mestu. Žan Gorjanc je končal na 15., Andrej Majnik na 20. in Primož Kirbiš na 25. mestu.